مرکز مشاوره و راهنمایی انجام پایان نامه و سمینار

انجام پایان نامه حقوق

مشاوره-انجام-پایان-نامه-حقوق مشاوریاب

در این مقاله موسسه مشاوریاب انجام پایان نامه حقوق ، انواع گرایشها و معرفی پایگاه های معتبر رشته حقوق را مورد بررسی قرار می دهد:

انجام پایان نامه حقوق

رشته حقوق یکی از قدیمی ترین رشته های علم انسانی است. در گرایشهای مختلف خود به دنبال ایجاد عدل در روابط اجتماعی بین افراد جامعه میباشد. همچنین این رشته علم انسانی تلاش مینماید تا با ایجاد رویه های مشخص به تنظیم روابط قوای دولتی با یکدگیر و قوای دولتی در برابر مردم بپردازد.

انجام پایان نامه حقوق

انجام پایان نامه حقوق در تمامی گرایش ها

این رشته دارای گرایشهای مختلفی میباشد که نیاز به انجام پایان نامه خواهند داشت.

انجام پایان نامه حقوق

مهمترین این گرایش ها عبارتند از:

گرایش حقوق خصوصی

حقوق خصوصی از قدیمیترین گرایش ها در کارشناسی ارشد حقوق است. ساده ترین تعریف آن همین است که این شاخه از حقوق به دنبال تنظیم روابط افراد با یکدیگر است. این گرایش در واقع حقوق مادر محسوب شده و به تنظیم روابط بین افراد جامعه با یکدیگر میپردازد و دولت در آن نقش قابل توجهی را ایفا نمینماید.

انجام پایان نامه حقوق

گرایش حقوق عمومی

گرایش حقوق عمومی در کارشناسی ارشد حقوق به بررسی و مطالعه روابط فی بین سایر اشخاص حقیقی و حقوقی و دولت در هر جامعه می‌پردازد. حدود و ثغور اعمال حاکمیت عمومی، مفهوم قدرت و حاکمیت و چگونگی پیشگیری از تضییع حقوق افراد جامعه توسط مقامات عمومی از مباحث عمده این گرایش می‌باشد. حقوق اداری، حقوق مالی، حقوق اساسی وحقوق کار از ‌شاخه‌های گرایش حقوق عمومی به محسوب میشوند.

گرایش حقوق بشر

حقوق بشر علمی جدید و بین رشته‌ای در عرصه جهانی محسوب می شود. با مبانی فلسفه و جامعه‌ شناسی سروکار داشته و در سالهای اخیر به دلیل ناکارآمدی مبانی حقوق صرف و روابط اجتماعی داخلی و بین‌المللی گسترش یافت.

موضوعات گرایش حقوق بشر در مقطع کارشناسی ارشد:

 • نقد مبانی فلسفی حقوق بشر
 • حقوق همبستگی
 • انسان‌ شناسی
 • حقوق مدنی سیاسی
 • حقوق اقتصادی اجتماعی فرهنگی
 • عدالت قضایی
 • حقوق بشردوستانه بین‌الملل
 • حقوق بشر در اسلام

گرایش حقوق جزا و جرم شناسی

جرایم و مجازات اعمالی است که به جهت نقض نظم در جامعه نسبت به عاملین این رفتارها اجرا می‌شود. این گرایش از حقوق درباره آیین‌دادرسی کیفری و حقوق کیفری بین‌المللی، حقوق جزای عمومی و اختصاصی و کیفرشناسی و یا علم اداره‌ زندانها بحث می‌نماید.

دانشجویانی که قصد علم آموزی در رشته حقوق جزا و جرم شناسی را داشته باشند با مباحثی چون روانشناسی و روان پزشکی کیفری، جرم‌شناسی، جامعه شناسی جنایی، پلیس علمی یا کشف علمی جرایم و پزشکی قانونی نیز آشنا گردند.

گرایش حقوق مالکیت فکری

گرایش حقوق مالکیت فکری در مقطع کارشناسی ارشد حقوق، یکی از شاخه‌های رشته حقوق خصوصی محسوب می گردد. موضوع این گرایش، حمایت از حقوقی است که به اشخاص به دلیل خلاقیت‌های فکری و آفرینش‌ها، ابداعات و نوآوری های آنان داده می‌شود.

گرایش حقوق تجارت بین الملل

در مورد این گرایش شاید اساسیترین سخن این است که آتیه دارترین و در عین حال مشکلترین گرایش حقوق، حقوق تجارت بین‌الملل است. این گرایش را می‌توان مجموعه‌ای از قواعد حاکم بر مبادلات تجاری میان اشخاص حقیقی و حقوقی دانست. که دارای ویژگی فرامرزی یا دارای عنصری خارجی است. موضوعاتی مثل حقوق حمل و نقل‌های بین‌المللی، شرکتهای چندملیتی، بیع بین‌المللی کالاها، حقوق انرژی و داوریهای بین‌المللی، تعارض قوانین، سازمان تجارت جهانی و تجارت الکترونیک در این رشته مورد بررسی قرار می‌گیرند. فقر شدید منابع مطالعاتی و نیروی انسانی متخصص در این زمینه عرصه را برای فعالیتهای حرفه‌ای و پژوهشی دانشجویان این رشته مهیا نموده است. تسلط به زبان های خارجی به ویژه زبان انگلیسی، لازمه فعالیت های علمی در این حیطه است.

گرایش حقوق بین الملل

حقوق بین‌الملل گرایشی از حقوق است که به بررسی قواعد و اصول، تکالیف و حقوق حاکم بر رفتار و روابط میان کشور ها و سازمان های بین المللی و همچنین اشخاص حقیقی و حقوقی در موارد متعدد می‌پردازد. دانشجویان گرایش حقوق بین الملل کارشناسی ارشد حقوق، در طول مدت تحصیل با حقوق بین‌الملل اسلامی، مسئولیت مدنی و روشهای مسالمت آمیز حل و فصل اختلافات بین‌المللی، حقوق سازمان های بین‌المللی، متون حقوقی به زبان خارجه و حقوق بین‌الملل خصوصی آشنا می گردند.

گرایش حقوق محیط زیست

حقوق محیط زیست حقوقی است که به مطالعه قواعد موجود در زمینه محیط زیست انسان می‌پردازد و در ‌الواقع مرتبط با محیط زندگی انسان ها می‌باشد. این رشته قواعد و رفتارهایی را که باعث ایجاد لطماتی توسط اشخاص به محیطی که در آن زندگی می‌کنند، تنظیم مینماید.

گرایش حقوق اقتصادی

رشته حقوق اقتصادی با آموزش اصول حاکم بر روابط بخش عمومی و خصوصی و مبانی اقتصادی نگاه جدیدی ایجاد می کند. به موجب آن بتوان به ایجاد و تفسیر قواعد و قوانین حقوقی پرداخته شود. دانشجویان این رشته در طول مدت تحصیل با حقوق مالیاتی، حقوق تجارت بین‌المللی، حقوق عمومی اقتصادی، تحلیل اقتصادی حقوق، حقوق جزای اقتصادی، حقوق شرکتهای خارجی، حقوق بین‌الملل اقتصادی، حقوق بانکی، حقوق تجارت بین‌المللی و حقوق اسناد تجاری آشنایی می یابند.

گرایش حقوق نفت و گاز

از جمله جدیدترین گرایشهای حقوقی می توان به گرایش حقوق نفت و گاز اشاره نمود. که به بررسی حقوق حاکم بر قراردادهای انرژی در سطح بالاستی و پایین دستی میپردازد. این گرایش نوپای حقوق در ایران امروزه داوطلبان زیادی دارد که این امر موجب اجرای پروژه ها، پایان نامه ها و مقالات فراوان در این گرایش گردیده است.

گرایش حقوق ثبت

ثبت اسناد و املاک یکی از الزامات زندگی امروزی محسوب می گردد و لزوم ایجاد گرایشی از حقوق برای رفع ابهامات و تربیت نیروهای زبده در این رشته حقوقی باعث ایجاد این گرایش از حقوق گردیده است. این گرایش نوپای حقوق نیز در ایران امروزه داوطلبان زیادی دارد که این امر موجب اجرای پروژه ها، پایان نامه ها و مقالات فراوان در این گرایش گردیده است.

بهترین موسسه انجام پایان نامه حقوق

موسسه مشاوریاب با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تهران مفتخر است. بیش از چندین سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایشهای حقوق اعم از خصوصی، عمومی، جزا، ثبت، خانواده، بین الملل، حقوق بشر و غیره مشغول است. شما دانشجوی عزیز می توانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه حقوق و انجام رساله دکتری حقوق خود را به کارشناسان ما بسپرید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

انجام پایان نامه حقوق

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه حقوق

مهمترین پایگاه های مقالات مهندسی برق بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

نورمگز

مگیران

سیویلیکا

Hein Online

Hein Online

انجام پایان نامه حقوق کتاب

نحوه انجام پایان نامه حقوق

 در پنج فصل نگارش می شود:

 • کلیات پایان نامه
 • مفاهیم و پیشینه پژوهش
 • پردازش موضوع اصلی پایان نامه
 • تجزیه و تحلیل موضوع
 • نتیجه گیری و پیشنهادات

فصل های پایان نامه حقوق:

انجام پایان نامه حقوق

 فصل اول

در این فصل به بیان کلیات پژوهش ازقبیل سوالات، فرضیه ها، اهداف، روشها، پیشینه و غیره پرداخته میشود.

فصل دوم

فصل دوم پایان نامه های حقوقی عمدتاً به مفاهیم پژوهش اختصاص می یابد. به عنوان مثال اگر قصد اجرای یک پایان نامه در زمینه فرآیند طلاق در فقه امامیه و حقوق انگلستان را داشته باشیم؛ در این فصل به مفاهیمی همچون طلاق، طلاق توافقی، طلاق باین، طلاق رجعی، مهریه و …. خواهیم پرداخت.

فصل سوم

در نهایت فصل سوم از پژوهش به بیان و تحلیل موضوع اصلی پژوهش می پردازد. اگر بخواهیم پایان نامه ای در زمینه فرآیند طلاق در فقه امامیه و حقوق انگلستان نگارش نماییم، در فصل سوم به بررسی اصول شکلی طلاق در فقه امامیه و حقوق انگلستان پرداخته میشود. و این دو مورد باهم مورد مطالعه تطبیقی واقع خواهند شد.

فصل چهارم

فصل چهارم در پژوهش های حقوقی تا حدود زیادی دنباله رو فصل سوم است. در این فصل در موضوع پی گفته اگر بخواهیم اقدام به نگارش پایان نامه نماییم، به بررسی اصول ماهوی موجود در طلاق در فقه امامیه و حقوق انگلستان پرداخته می شود.

فصل پنجم

در نهایت نیز فصل پنجم پژوهش های حقوقی به نتیجه گیری، جمع بندی و پیشنهادات نهایی پرداخته می شود. در این فصل تلاش می گردد تا فرضیه های پژوهش تایید یا رد گردند و در نهایت پیشنهاداتی در جهت بهبود شرایط مربوط به موضوع حقوقی مطروحه ارائه گردد.

امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه حقوق دارید، با شماره های درج شده در سایت مشاوریاب تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

با ما در واتساپ در تماس باشید