مرکز مشاوره و راهنمایی انجام پایان نامه و سمینار

چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR

چاپ تضمینی مقالات jcr برگ مشکی

در این مقاله موسسه مشاوریاب به بررسی چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR ، معرفی مجلات JCR، بررسی ایمپکت فکتور یا ضریب تاثیر می پردازد:

مقدمه:

JCR مخفف عبارت Journal Citation Reports می باشد. مجلات معتبری که میخواهند جز مجلات jcr باشند باید استاندارد هایی که از طرف موسسه تامسون رویترز یا isi تعیین میشود را رعایت کنند تا در این مجلات پذیرفته شوند.

چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR

در ادامه شما را با چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR آشنا می کنیم:

مجلات JCR:

نام مجلات jcr در سطح جهانی بسیار آشنا می باشد و اساسی ترین رقابت ها بین پژوهشگران برای رسیدن به امتیاز چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR می باشد. مجلات JCR توسط موسسه تامسون رویترز رو نمایی می شوند. هر مجله ای که بخواهد جز مجلات JCR موسسه تامسون رویترز شناخته شود باید از لحاظ سطح علمی رتبه بسیار بالایی داشته باشد. همچنین باید بعد از اینکه وارد این لیست شد اعتبار خود را حفظ کند تا از این لیست حذف نشود. شما لیست مجلات JCR را در صورت نیاز تنها می توانید از سایت رسمی موسسه تامسون رویترز دانلود فرمایید.

چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCRهر سال توسط موسسه تامسون رویترز دو لیست از مجلات معتبر جهانی منتشر می شود که یکی isi-list و دیگری jcr-list میباشد. هر یک از مجلات اعتبار کافی را برای رزومه یک دانشجو دارند؛ اما مجلات jcr اعتبار چند برابری نسبت به سایر مجلات دارند. دلیل تمایز و برتری مجلات jcr ضریب تاثیر یا تعداد استناداتی می باشد که سالانه به این مجلات می شود. البته استناد به مقالات مجله jcr با پرداخت هزینه می باشد و رایگان نیست.

دلیل استفاده از JCR

معتبرترین مجلات علمی، مجلاتی هستند که در JCR نمایه می شوند. ورود مجلات به JCR بسیار سخت است. آنها باید قوانین و استانداردهای بسیاری را که از سوی موسسه ISI تعیین گردیده است، رعایت نمایند. مجلات پس از ورود به JCR نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند و در صورتی که قوانین و استانداردهای موسسه ISI توسط آنها رعایت نشده باشد، نام آنها از JCR حذف می شود.

ضریب تاثیر یا ایمپکت فکتور چیست؟

ضریب تأثیر مجله‌ها نخستین بار توسط دکتر یوجین گارفیلد و آیروینگ شر در دهه ۱۹۶۰ به مؤسسه اطلاعات علمی (ISI) آمریکا ارائه شد. تا در انتخاب مجله‌های علمی برای نمایه استنادی علوم بکار گرفته شود.

دو نوع ضریب تاثیر وجود دارد:

 • ضریب تاثیر ۲ ساله
 • و ضریب تاثیر ۵ ساله که معمولا در صفحه اصلی سایت مجله نوشته می شود.

نحوه محاسبه ضریب تاثیر گویای این نکته است که مجله سعی می کند مقاله ای را بپذیرد که به آن استناد شود.

ضرایب تاثیر از سال ۱۹۷۵ به صورت سالانه برای ژورنال هایی محاسبه می شود که در فهرست JCR) journal citation reports) به معنای گزارش استناد ژورنال قرار دارند. مؤسسه اطلاعات علمی (ISI) این عامل تاثیر یا IF را هر سال یک بار بر اساس ارجاعاتی که به هر یک از مجلات علمی می شود محاسبه می کند. سپس نتیجه آن را در گزارش‌های ارجاع مجله منتشر می‌کند. این ضریب در واقع برای مجله محاسبه می‌شود و نه برای نویسنده یا مقاله ای که وی نگارش کرده است. محاسبه عامل تاثیر هر سه سال یک بار صورت می‌گیرد؛ به عبارت دیگر برای هر سال معین، ضریب تاثیر یک مجله متوسط تعداد ارجاعات داده شده به هر مقاله‌ی منتشره در آن مجله در طی دو سال متوالی قبلی می‌باشد.

چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR

پرداخت هزینه چاپ تضمینی مقالات jcr :

همانطور که اطلاع دارید هزینه چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR در حین چاپ مقاله از نویسنده مقاله اخذ می گردد. نویسنده وظیفه دارد هزینه ویرایش و چاپ را به مجله واریز نماید که واریز هزینه ها به صورت دلاری انجام می پذیرد. اما برای چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR نیازی به پرداخت هزینه نمیباشد و دانشجو می تواند بصورت رایگان مقاله خود را در مجلات JCR چاپ کند.

open access بودن مجلات ISI:

اجازه دسترسی به مقالات یک مجله برحسب هزینه ای است که از نویسنده دریافت شده است. مجلات برای تامین هزینه های خود نیاز به یک منبع مالی دارند. این منبع مالی در صورت وابسته بودن مجله به دانشگاه سازمان یا نهاد خاصی از طرف آنها پرداخت می شود.

درصورتیکه مجله به هیچ نهاد و سازمانی وابسته نباشد هزینه های خود را از طریق چاپ مقالات تامین می کند. چاپ تضمینی مقالات ISI به صورت پولی و با پرداخت هزینه می باشد و هزینه های لازم از خود نویسنده دریافت می شود. به همین دلیل دسترسی به مقالات این مجله کاملا رایگان است و کاربران می تواند بصورت رایگان به این منابع استناد کنند.

چاپ مقاله در مجلات JCR از سوی مجلات به صورت رایگان میباشد و هزینه ای از نویسنده دریافت نمیشود.

این مقالات به صورت رایگان در اختیار قرار نمی گیرد و نیاز به پرداخت هزینه دارد. فردی که بخواهد به این مقالات استناد کند ابتدا باید هزینه آن را پرداخت کند. اصطلاحاً به دسترسی به مقالات ISI بصورت (open access) و دسترسی به مقالات JCR به صورت (close access) می باشد.

تفاوت jcr و isi در چیست؟

مقایسه این دو شاخص و ذکر اصطلاح تفاوت jcr و isi به نظر صحیح نیست. jcr یکی از پایگاه‌های داده‌ای است که مجلات موجود در آن به عنوان مجلات isi معرفی می‌شوند. این مجلات دارای ایمپکت فاکتور هستند. برای این که بتوانید از لیست مجلات isi اطلاع حاصل کنید می‌توانید وارد سایت ژورنال هاب شوید و با استفاده از یکی از دو روش زیر اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید:

 1. در صفحه اصلی سایت و در کادر مشاهده شده شماره Issn مجله مد نظر خود را وارد کنید و با وارد شدن به صفحه مجله مد نظر، اطلاعات مختلف مجله را مشاهده کنید. در صفحه مذکور در صورتی که برای مجله مدنظر شماره ایمپکت فاکتور در نظر گرفته شده باشد و یا مجله توسط یکی از پایگاه‌های jcr ،sci یا ssci نمایه شده باشد، به این معنی است که مجله مدنظر شما مجله isi است و مقالات چاپ شده در آن از نوع مقالات isi به شمار می‌روند.
 2. در صورتی که از شماره issn مجله اطلاعی نداشتید، می‌توانید با ورود به صفحه معرفی مجلات در سایت ژورنال هاب و انتخاب موضوع مجله مدنظر خود، نام مجله را از لیست مجلات موجود پیدا کنید و اطلاعات آن را بدست آورید.

چاپ مقاله JCR در موسسه مشاوریاب

چاپ تضمینی مقاله در مجلات معتبر در موسسه مشاوریاب انجام می پذیرد. شما میتوانید فایل مقاله را به کارشناسان ما در موسسه مشاوریاب تحویل دهید تا هرچه سریع تر مراحل کار آغاز شود.

روال کار به این صورت می باشد که می توانید ابتدا سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا هرچه سریع تر توسط کارشناسان موسسه مشاوریاب بررسی شود. تمامی فرآیندهای لازم برای ترجمه و چاپ مقالات با بهترین کیفیت و به صورت کاملا تخصصی انجام می پذیرد.

بطورکلی چاپ مقاله در مجلات JCR تضمینی نمی باشد. اما کارشناسان موسسه مشاوریاب با توجه به سابقه همکاری بسیار بالایی که با مجلات معتبر دارند تمام تلاش خود را بکار می گیرند تا مقاله را با بهترین کیفیت به مجله سابمیت کنند و چاپ کنند.

دیدگاه‌ها (2)

*
*

  hossein مهمان آذر 27, 1399 پاسخ

  سلام.
  برای چاپ مقاله در جی سی آر در رشته روانشناسی میتونید کمک کنید؟
  باتشکر.

   پریسا مدیر کل دی 2, 1399 پاسخ

   سلام لطفا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

با ما در واتساپ در تماس باشید