مرکز مشاوره و راهنمایی انجام پایان نامه و سمینار

چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR

چاپ تضمینی مقالات jcr برگ مشکی

در این مقاله موسسه مشاوریاب به بررسی چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR ، معرفی مجلات JCR، بررسی ایمپکت فکتور یا ضریب تاثیر می پردازد:

مقدمه:

مجلات معتبری که میخواهند جز مجلات jcr باشند باید استاندارد هایی که از طرف موسسه تامسون رویترز یا isi تعیین میشود را رعایت کنند تا در این مجلات پذیرفته شوند.

چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR

در ادامه شما را با چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR آشنا می کنیم:

مجلات JCR:

نام مجلات jcr در سطح جهانی بسیار آشنا می باشد و اساسی ترین رقابت ها بین پژوهشگران برای رسیدن به امتیاز چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR می باشد. مجلات JCR توسط موسسه تامسون رویترز رو نمایی می شوند. هر مجله ای که بخواهد جز مجلات JCR موسسه تامسون رویترز شناخته شود باید از لحاظ سطح علمی رتبه بسیار بالایی داشته باشد و همچنین باید بعد از اینکه وارد این لیست شد اعتبار خود را حفظ کند تا از این لیست حذف نشود. شما لیست مجلات JCR را در صورت نیاز تنها می توانید از سایت رسمی موسسه تامسون رویترز دانلود فرمایید.

چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCRهر سال توسط موسسه تامسون رویترز دو لیست از مجلات معتبر جهانی منتشر می شود که یکی isi-list و دیگری jcr-list میباشد. هر یک از مجلات اعتبار کافی را برای رزومه یک دانشجو دارند؛ اما مجلات jcr اعتبار چند برابری نسبت به سایر مجلات دارند. دلیل تمایز و برتری مجلات jcr ضریب تاثیر یا تعداد استناداتی می باشد که سالانه به این مجلات می شود. البته استناد به مقالات مجله jcr با پرداخت هزینه می باشد و رایگان نیست.

ضریب تاثیر یا ایمپکت فکتور چیست؟

ضریب تأثیر مجله‌ها نخستین بار توسط دکتر یوجین گارفیلد و آیروینگ شر در دهه ۱۹۶۰ به مؤسسه اطلاعات علمی (ISI) آمریکا ارائه شد. تا در انتخاب مجله‌های علمی برای نمایه استنادی علوم به کار گرفته شود.

دو نوع ضریب تاثیر وجود دارد:

 • ضریب تاثیر ۲ساله
 • و ضریب تاثیر ۵ ساله که معمولا در صفحه اصلی سایت مجله نوشته می شود.

نحوه محاسبه ضریب تاثیر گویای این نکته است که مجله سعی می کند مقاله ای را بپذیرد که به آن استناد شود.

ضرایب تاثیر از سال ۱۹۷۵ به صورت سالانه برای ژورنال هایی محاسبه می شود که در فهرست JCR) journal citation reports) به معنای گزارش استناد ژورنال قرار دارند. مؤسسه اطلاعات علمی (ISI) این عامل تاثیر یا IF را هر سال یک بار بر اساس ارجاعاتی که به هر یک از مجلات علمی می شود محاسبه می کند. سپس نتیجه آن را در گزارش‌های ارجاع مجله منتشر می‌کند. این ضریب در واقع برای مجله محاسبه می‌شود و نه برای نویسنده یا مقاله ای که وی نگارش کرده است. محاسبه عامل تاثیر هر سه سال یکبار صورت می‌گیرد؛ به عبارت دیگر برای هر سال معین، ضریب تاثیر یک مجله متوسط تعداد ارجاعات داده شده به هر مقاله‌ی منتشره در آن مجله در طی دو سال متوالی قبلی می‌باشد.

چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR

پرداخت هزینه چاپ تضمینی مقالات jcr :

همان طور که اطلاع دارید هزینه چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR در حین چاپ مقاله از نویسنده مقاله اخذ میگردد. نویسنده وظیفه دارد هزینه ویرایش و چاپ را به مجله واریز نماید که واریز هزینه ها به صورت دلاری انجام می پذیرد. اما برای چاپ تضمینی مقاله در مجلات JCR نیازی به پرداخت هزینه نمیباشد و دانشجو می تواند به صورت رایگان مقاله خود را در مجلات JCR چاپ کند.

open access بودن مجلات ISI:

اجازه دسترسی به مقالات یک مجله برحسب هزینه ای است که از نویسنده دریافت شده است. مجلات برای تامین هزینه های خود نیاز به یک منبع مالی دارند. این منبع مالی در صورت وابسته بودن مجله به دانشگاه سازمان یا نهاد خاصی از طرف آنها پرداخت می شود.

درصورتیکه مجله به هیچ نهاد و سازمانی وابسته نباشد هزینه های خود را از طریق چاپ مقالات تامین میکند. چاپ تضمینی مقالات ISI به صورت پولی و با پرداخت هزینه میباشد و هزینه های لازم از خود نویسنده دریافت میشود. به همین دلیل دسترسی به مقالات این مجله کاملا رایگان است و کاربران میتواند بصورت رایگان به این منابع استناد کنند.

چاپ مقاله در مجلات JCR از سوی مجلات به صورت رایگان میباشد و هزینه ای از نویسنده دریافت نمیشود.

این مقالات به صورت رایگان در اختیار قرار نمیگیرد و نیاز به پرداخت هزینه دارد. فردی که بخواهد به این مقالات استناد کند ابتدا باید هزینه آنرا پرداخت کند. اصطلاحا به دسترسی به مقالات ISI به صورت (open access) و دسترسی به مقالات JCR به صورت (close access) میباشد.

چاپ مقاله JCR در موسسه مشاوریاب

چاپ تضمینی مقاله در مجلات معتبر در موسسه مشاوریاب انجام میپذیرد. شما میتوانید فایل مقاله را به کارشناسان ما در موسسه مشاوریاب تحویل دهید تا هرچه سریعتر مراحل کار آغاز شود.

روال کار به این صورت میباشد که می توانید ابتدا سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا هرچه سریعتر توسط کارشناسان موسسه مشاوریاب بررسی شود. تمامی فرایندهای لازم برای ترجمه و چاپ مقالات با بهترین کیفیت و به صورت کاملا تخصصی انجام میپذیرد. تمامی خدمات شامل ترجمه ویرایش و سابمیت مقاله به صورت تضمینی انجام میپذیرد.

به طور کلی چاپ مقاله در مجلات JCR تضمینی نمی باشد. اما کارشناسان موسسه مشاوریاب با توجه به سابقه همکاری بسیار بالایی که با مجلات معتبر دارند تمام تلاش خود را بکار میگیرند تا مقاله را با بهترین کیفیت به مجله سابمیت کنند و چاپ کنند.

دیدگاه‌ها (2)

*
*

  hossein مهمان آذر 27, 1399 پاسخ

  سلام.
  برای چاپ مقاله در جی سی آر در رشته روانشناسی میتونید کمک کنید؟
  باتشکر.

   پریسا مدیر کل دی 2, 1399 پاسخ

   سلام لطفا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

Open chat
با ما در واتساپ در تماس باشید