مرکز مشاوره و راهنمایی انجام پایان نامه و سمینار

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه حقوق

در ابتدای بحث انجام پایان نامه کارشناسی ارشد جا دارد کمی در خصوص پایان نامه و ویژگی های آن با یکدیگر صحبت کنیم. یکی از مهم ترین چالش هایی که اغلب دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی با آن مواجه هستند، نگارش پایان نامه است. دانشجویان لازم است تا در انتهای دوره‌ی تحصیلی خود نسبت به ارائه‌ی پایان نامه اقدام کنند. در بسیاری از موارد دانشجویان در ارائه‌ و نگارش پژوهش های علمی خود با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند‌. مطمئنا تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی به معنای آمادگی فرد برای انجام کارهای پژوهش محور نیست. زیرا در روزهای تحصیل کمتر به نحوه‌ی نگارش پایان نامه و پروپوزال پرداخته می‌شود‌.

برای نگارش پایان نامه درس روش تحقیق کافی نیست!

در اغلب موارد درس روش تحقیق تنها واحدی است که طی دوران تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به بحث نحوه‌ی پژوهش می‌پردازد. البته این واحد درسی به تنهایی نمی‌تواند نیازهای پژوهشی دانشجویان و محققان را رفع کند. زیرا معمولا در دانشگاه از کنار این درس با جزوات خلاصه و مختصر عبور می‌شود. به همین جهت لازم است تا یک راهنمای خوب در طول نگارش پایان نامه همراه شما باشد تا پژوهشی با بالاترین کیفیت ارائه دهید. ما در تیم خود با کمک کادری مجرب و تخصصی، برای انجام پایان نامه کلیه رشته ها در کنارتان هستیم.

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

در این مقاله موسسه مشاوریاب به بررسی انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، بخش های یک پایان نامه و سوالات متداول در مورد نحوه انجام پایان نامه می پردازد:

دانشجویانی که نحوه‌ نگارش و انجام پایان نامه کارشناسی ارشد را فرا می‌گیرند، نخست این نکته را می‌آموزند که باید به یک پرسش پژوهشیِ اصلی، مطرح و پاسخ داده شود. طرح یک پرسش پژوهشیِ مرتبط با پایان نامه که نقش ستون فقرات آن‌را ایفا می‌کند، نگارش پایان نامه را از یک کار کسالت‌آور به یک امر حائز اهمیت تبدیل می‌کند.

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

بخش اول: انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد

احتمالاً زمان زیادی را صرف این پروژه خواهید کرد، به همین خاطر ضروری است که موضوعی را انتخاب کنید که واقعاً به آن علاقه‌مند هستند، یعنی موضوعی که پس از مدت کوتاهی باعث دل‌زدگی و کسالت شما نگردد.

*سعی کنید به سوژه‌ی موردنظرتان بیاندیشید. شاید این سوژه، یک مؤلف، نظریه، بازه‌ی زمانیِ خاص و غیره باشد.

به این فکر کنید که ادامه‌ی تحقیق در خصوص موضوع موردنظرتان را چگونه انجام خواهید داد.

* اگر با فکر کردن راجع به علاقمندی‌های آکادمیک خودتان مشکل دارید، شاید لازم باشد مروری اجمالی بر دروس دوره‌ کارشناسی خود داشته باشد و ببنید آیا موضوع خاصی وجود دارد که به بررسی آن تمایل داشته باشید یا خیر.

بخش دوم: انتخاب منابع تحقیق برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

ژورنال‌های پژوهشی و تحقیقات فعلی را که با پایان نامه شما مرتبط‌ هستند، بررسی کنید. بررسی نشریات پژوهشی باید جامع و کامل صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که تز کارشناسی ارشد شما، حائز اهمیت است و حشو و زائد نیست. لازم است ایده‌ انجام پایان نامه کارشناسی ارشد شما، اورجینال و مرتبط باشد. جهت اطمینان از این موضوع، باید از بافت و زمینه‌ی تحقیق خود، آنچه سایر افراد راجع به سوژه‌تان گفته‌اند و نظرات کلی راجع به موضوعتان، مطلع باشید. از مطالب و نشریات پژوهشیِ مربوطه، اطلاعات زمینه‌ایِ مرتبط با موضوعتان و اظهارات افراد در مورد سوژه‌تان را یادداشت نمایید.

بخش سوم: برنامه‌ریزیِ رئوس مطالب

دو نوع نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد وجود دارد:

کیفی:

 این نوع تز مستلزم تکمیل پروژه‌ای است که اکتشافی، تحلیلی یا خلاقانه است.

دانشجویانی که در رشته‌های علوم انسانی درس می‌خوانند، این نوع تز را انجام خواهند داد.

کمّی:

 این نوع تز مستلزم انجام آزمایش‌ها، اندازه‌گیریِ دیتا و ثبت نتایج است.

دانشجویان علوم پایه معمولاً این نوع تز را انجام می‌دهند.

ایده‌ی پایان نامه‌تان را دقیقاً توضیح دهید.

پرسش اصلی پایان نامه‌تان را که قرار است با تحقیقتان به آن پاسخ دهید، در قالب یک عبارت روشن و واضح بیان کنید. مهم است که بتوانید پایان نامه‌تان را به‌روشنی و صراحت بیان کنید. اگر تلاش می‌کنید پرسش پژوهشی‌تان را بیان کنید، لازم است به‌طورکلی راجع به پروژه‌تان فکر کنید.

رئوس مطالب و طرح کلی پروژه‌تان را تهیه کنید.

رئوس مطالب و تهیه یک طرح کلی به شما کمک می‌کند که بدانید همچنان که در پروژه‌تان به‌پیش می‌روید، «به کجا دارید می‌روید»؛ هم‌چنین به اعضای گروهتان ایده‌ای ازآنچه می‌خواهید انجام دهید و نحوه‌ی انجام آن را نیز نشان می‌دهد.

بدانید که چه چیزهایی را باید در پایان نامه‌تان بگنجانید.

لازم است با دانشگاهتان راجع به ضوابط دقیق موردنیاز مشورت کنید، اما اکثر تزهای کارشناسی ارشد باید شامل موارد زیر باشند:

صفحه‌ عنوان
صفحه‌ امضا
چکیده یک توصیف کوتاه و خلاصه از کار انجام‌گرفته در پایان نامه‌تان است که معمولاً شامل یکی دو پاراگرف می‌شود.
فهرست مقالات (با عدد مربوط به هر صفحه)
مقدمه
بدنه اصلی مقاله
نتیجه
کتاب‌نامه یا پژوهش‌هایی که در طول مقاله به آن‌ها اشاره‌شده است
ضمایم یا پانویس‌های لازم

بخش چهارم: طی کردن فرایند نگارش پایان نامه

رویکردی که برای بسیاری از افراد مؤثر واقع می‌شود، استفاده از یک تقویم معکوس است که در آن زمان‌بندی نگارشتان را از موعد مقرر، به زمان حال برنامه‌ریزی می‌کنید. اگر بدانید که چه مقدار زمان برای تکمیل پروژه‌تان نیاز دارید و آن‌ها به بخش‌های قابل مدیریت با تاریخ‌های مقررِ جداگانه تقسیم کنید (خواه این تاریخ‌ها صرفاً برای خود شما باشد یا برای اعضای گروهتان نیز باشد)، احتمال اینکه حجم کارهای پروژه بر دوش شما سنگینی کند و به شما فشار بیش‌ازحد بیاورد، کمتر است.

بخش پنجم: تکمیل مراحل نگارش پایان نامه

ضوابط فرمت بندی تزها بسیار خسته‌کننده و پیچیده هستند.

مطمئن شوید که تز شما به‌طور عام به تمام ضوابطی که دپارتمان مربوطه مقرر کرده است، و به‌طور خاص به ضوابط رئیس گروهتان پایبند باشد.

* بسیاری از دپارتمان‌ها یا برنامه‌ها، یک الگو برای تزها و رساله‌ها ارائه می‌دهند. اگر یکی از این الگوها را دارید، شاید ساده‌ترین راه این باشد که از همان ابتدای شروع کارتان، از این الگو استفاده نمایید (به‌جای اینکه نوشته‌هایتان را در آن کپی-پیست نمایید).

نمیتونم پایان نامه بنویسم!

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مشاور

شاید شما هم جزو اون دسته از دانشجویانی باشید که با انتخاب درس پایان نامه کارشناسی ارشد یا شنیدن این درس این عبارات به ذهنتان خطور می کند:

من نمی تونم پایان نامه بنویسم…

انجام پایان نامه ارشد سخته …

زمان کافی برای انجام پایان نامه ارشد ندارم…

استاد راهنمای پایان نامه ام سخت گیر است …

یا ممکن است در انجمن های مختلف بپرسید:

بچه ها کسی هست که از پایان نامه ارشد دفاع کرده باشه؟

بچه های که ارشد خوندن و پایان نامه انجام دادن یه لحظه بیایید…

یا توی گوگل جستجو می کنید:

با مشکل پایان نامه چه کنیم؟

خرید انجام پایان نامه ارشد

هزینه انجام پایان نامه ارشد

قیمت انجام پایان نامه 

و غیره.

اما همه اینها به کنار، چیزی که مهم است برای انجام پایان نامه سه شرط باید برقرار باشد:

یک: زمان کافی برای پژوهش

دو: زمان کافی برای پژوهش و

سه: مهارت پژوهشگری؛

هر یک از این سه ضلع تکمیل نباشد در انجام پایان نامه به مشکل بر خواهید خورد.

اما نگران نباشید شما می توانید با راهنمایی و مشورت به مشکلات فائق آیید. البته راهنمایی که صحیح باشد مشکل شما را حل خواهد کرد.

یک مشاور خوب بایستی در رشته شما فارغ التحصیل باشد. تجربه کافی در پژوهش داشته و فارغ التحصیل دکتری یا دانشجوی دکتری باشد.

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمام رشته ها

 تعهدات موسسه مشاوریاب

۱- تمامی کارشناسان موسسه مشاوریاب، فارغ التحصیل از دانشگاه های برتر و معتبر میباشند.

۲- ما این اطمینان را به شما میدهیم که تمامی مراحل کار به تأیید استاد راهنما برسد و در صورت وجود هرگونه اصلاحات احتمالی تا تأیید نهایی همراه شما می مانیم.

۳- موسسه مشاوریاب در طول انجام پایان نامه یا مقاله با دانشجو و کارشناس مربوطه در ارتباط خواهد بود تا از رضایت طرفین اطمینان حاصل نماید.

۴- انتخاب موضوع بروز و نگارش پروپوزال از ژورنال های معتبر تا زمان تأیید استاد

۵- نگارش کامل پایان نامه و ارائه فصل به فصل آن جهت تسلط بیشتر دانشجو

۶- تسویه حساب با کارشناس بعد از تأیید نهایی دانشجو

برای سفارش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها با شماره های درج شده در سایت مشاوریاب تماس بگیرید. همچنین می توانید با ما در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

با ما در واتساپ در تماس باشید